W osiemnastu polskich miastach wspieraliśmy akcję „Niepodległa do Hymnu"

Prawdziwe święto w siatkarskich halach.

W sumie 36 drużyn, w 18 polskich miastach, w trakcie w sumie ośmiu transmisji Telewizji Polsat włączyło się w wyjątkową akcję wspierania obchodów odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Ponad 25 tysięcy kibiców na żywo i setki tysięcy przed telewizorami odśpiewało wspólnie ze sportowcami Mazurka Dąbrowskiego oraz stworzyło biało-czerwoną flagę ze specjalnie przygotowanej kartoniady.

Wszystkie mecze PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn rozgrywane w ostatni weekend miały wyjątkową, biało-czerwoną oprawę, przed każdym meczem zaśpiewano także Mazurka Dąbrowskiego. Włączyliśmy się bowiem aktywnie w promowanie wspaniałej akcji naszego partnera – Biura Programu Niepodległa. Byliśmy jedynymi rozgrywkami ligowymi w Polsce, które w takiej skali wspierali sposób akcję „Niepodległa do hymnu".

W ramach wspólnej akcji w halach naszych drużyn we wszystkich trzech ligach zostały odśpiewane dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a kibice korzystali z biało-czerwonej kartoniady. Akcja miała zachęcić do wyjątkowego wspólnego świętowania 11 listopada. Odbyła się w Bydgoszczy, Radomiu, Jastrzębiu-Zdroju, Kędzierzynie-Koźlu, Olsztynie, Lubinie, Łodzi, Pile, Legionowie, Rzeszowie, Policach, Częstochowie, Siedlcach, Tomaszowie Mazowieckim, Jaworznie, Głogowie, Krakowie i Kluczborku – słowem w całej ligowej siatkarskiej Polsce.

– Do akcji „Niepodległa do hymnu" przyłączyli się także przedstawiciele świata sportu. Warto podkreślić ogromne zaangażowanie Polskiej Ligi Siatkówki, która świętowała z nami 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przez cały weekend pomiędzy 8 a 11 listopada. Siatkarze i kibice siatkówki uczestniczący w odbywających się w całej Polsce meczach PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn każde ze spotkań rozpoczynali od Mazurka Dąbrowskiego. Wszystkie wydarzenia miały wyjątkową, biało-czerwoną oprawę, na którą złożyły się kartoniady z logo „Niepodległa" oraz specjalne animacje nawiązujące tematycznie do wydarzeń sprzed przeszło stu lat – powiedział Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa". – Dowodem na to, jak bardzo łączy inicjatywa „Niepodległa do hymnu" jest także fakt, że nasza współpraca trwa już od przeszło dwóch lat – w ubiegłym roku logo „Niepodległej" znalazło się m.in. na koszulkach siatkarskich drużyn. Jesteśmy przekonani i jednocześnie widząc, jak duże jest zainteresowanie akcją, i jak chętnie włączają się w nią sportowcy, dla których rola hymnu państwowego jest szczególna, nie tylko ogromnie się cieszymy i dziękujemy, ale mamy poczucie, że jest to inicjatywa, którą warto kontynuować i rozwijać – dodał Kowalski.

– Dziękuję wszystkim klubom naszych trzech lig, bowiem spisały się świetnie i w naturalny sposób włączyły się w świętowanie tego ważnego dla każdego Polaka dnia – podkreśla Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. – W naszych halach i przed kamerami Polsatu Sport było biało-czerwono, cieszę się, że dzięki wspólnemu wysiłkowi „Niepodległej" i naszych klubów udało się stworzyć prawdziwe święto w naszych halach.

źródło: pls.pl


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu