Rypińscy policjanci otrzymali nowy sprzęt

Rypińscy policjanci wzbogacili się o nowy sprzęt. Jest to przyrząd do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów rypińskiej drogówki. Sprzęt został zakupiony przez ze środków Nadleśnictwa Skrwilno.  

Wczoraj (11.12.19r) w Komendzie Powiatowej Policji w Rypinie odbyło się przekazanie przyrządu do pomiaru przepuszczalności światła w szybach pojazdów. Sprzęt został zakupiony ze środków Nadleśnictwa Skrwilno. Komendant Powiatowy Policji w Rypinie insp. Paweł Cichacki wraz ze swoim Zastępcą mł. insp. Mirosławem Dąbrowskim odebrali go z rąk Nadleśniczego Nadleśnictwa Skrwilno Tomasza Gnapa.

Przyrząd ten będzie wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego w codziennej służbie. Umożliwia on wykonywanie pomiarów dla szyb zamontowanych w pojeździe w warunkach stacji diagnostycznej oraz na otwartej przestrzeni w porze nocnej i dziennej, także w warunkach bezpośredniego oświetlenia promieniami słonecznymi badanego pojazdu.

Zgodnie z obowiązującymi normami przepuszczalność szyb w pojazdach powinna wynosić minimum 70%. W przypadku, gdy urządzenie wskaże, że szyby w pojeździe wykazują niedostateczną przejrzystość, policjant zatrzyma dowód rejestracyjny do czasu usunięcia usterki. Może również takiego kierowcę ukarać mandatem.


st. asp. Dorota Rupińska
oficer prasowy
Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu