Małgorzata Kidawa - Błońska we Włocławka. Kandydatka na najwyższy urząd w Polsce już nie prosi, ale żąda od Prezydenta Andrzeja Dudy zawetowania ustawy dofinansowującej TVP

Przed Centrum Onkologii we Włocławku, filia Bydgoszcz, Marszałek Magorzata Kidawa - Błońska zażądała by urzędujący Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę wspierającą TVP kwotą prawie dwóch mld zł.

Kandydatkę na Prezydenta RP Małgorzataę Kidawę - Błońską przywitał gospodarz Marek Wojtkowski. Włodarz Włocławka przypomniał o słowach profesora Jacka Jassena, który w jednym z programów telewizyjnych powiedział, że na walkę z rakiem potrzebne jest polskim szpitalom rozcznie 2 mld zł. A tym czasem rocznie jest to kwota 500 mln zł co stawia Polskę w ogonie państw europejskich, które skutecznie walczą z rakiem. W tym samym programie TVN profesor Cezary Szczylik dodał, że dzięki zwiększonym nakładom na walkę z nowotworami można by uratować średniej wielkości miasto powiatowe.

Spotkanie przed Centrum Onkologii nie było przypadkowe. Pani Małgorzata Kidawa - Błońska kolejny raz zaapelowała, a raczej zażdąła, od Andrzeja Dudy, by jako Prezydent wszystkich Polaków zawetował ustawę przyznającą TVP kwotę bliską 2 mld zł. I żeby te pieniądze zostały przeznaczone na walkę z rakiem.

Kandydatka na Prezydenta RP dodała m.in, że z chwilą wyboru na najwyższy urząd w Państwie będzie pracować na rzecz praworządności w Polsce.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu