Jechała pomimo zakazu sądowego ze sfałszowanym prawem jazdy

Na dodatek podała funkcjonariuszom sfałszowane prawo jazdy. 45-latce grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Włocławska „drogówka" zatrzymała wczoraj do kontroli osobowego opla w związku z popełnieniem wykroczenia przez kierującego. W trakcie kontroli okazało się, że siedząca „za kółkiem" kobieta ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Wczoraj (13.11.2019) około południa policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość na ul. Toruńskiej. Kierująca pojazdem kobieta na polecenie funkcjonariuszy podała im dokumenty do kontroli, w tym m.in. blankiet prawa jazdy. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych wyszło jednak na jaw, że 45-latka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nie powinna w ogóle siadać „za kółko", a tym bardziej posiadać dokumentu prawa jazdy.

Mieszkankę powiatu lipnowskiego zatrzymano i przewieziono do komendy. W tym samym dniu została przesłuchana i usłyszała od mundurowych zarzuty. Za jazdę pomimo zakazu sądu oraz posługiwanie się sfałszowanym dokumentem prawa jazdy odpowie przed sądem. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.


st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Włocławku


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu