Jakie nieruchomości ubezpieczają Polacy?

Rankomat sprawdził kto i dla jakiej nieruchomości najczęściej wybiera polisę mieszkaniową.

Większość Polaków deklaruje, że ubezpiecza swoje nieruchomości. Mają one zazwyczaj powierzchnię o wielkości od 51 do 100 mkw., jednak znaczna część mieszkań jest mniejsza (43%).

W ubezpieczonych domach najczęściej mieszkają cztery osoby (60%), natomiast w mieszkaniach dwie (35%). Wiek nieruchomości to kolejny ważny element brany pod uwagę przez ubezpieczycieli. Domy wybudowane mniej niż 5 lat temu stanowią największą część (35%), ale wśród mieszkań przeważają te, które mają już ponad 25 lat (50%).

Ubezpieczenie jest tanie

Nieruchomości są zazwyczaj najcenniejszą rzeczą którą posiadają Polacy. Za kupnem polisy mieszkaniowej powinna przemawiać gwarancja ochrony finansowej w razie pożaru czy kradzieży, ale też stosunkowo niska cena.

- Już od około 100 złotych za 12 miesięcy ochrony możemy ubezpieczyć swój dom czy mieszkanie razem z jego lokatorami. Ostateczna cena będzie zależała od kilku czynników, jak wartość nieruchomości czy liczba wybranych ryzyk – wyjaśnia Joanna Pikuła, kierownik produktów internetowych rankomat.pl.  

 

źródło rankomat.pl.


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu