Co się dzieje z Liderem Włocławek? Ano dzieje się tak, że włocławski zespół ma duże szanse awansu do III ligi

Dwa niepowodzenia na początku sezonu nie powstrzymało Lidera przed grą ofensywną miłą dla oka.

Notecianka Pakość, Chełminianka Chełmno, Piast Złotniki Kujawskie i SP Zawisza Bydgoszcz musiały uznać wyższość Lidera z Wlocławka. Po 7 kolejkach IV ligi włocławianie tracą tylko 4 punkty do Pomorzanina Toruń (1 m-ce).

W siódmej kolejce zemierzyły się we Włocławku zespoły, które miały ten sam bilans punktowy, po 10 punktów. Po meczu różnica ta wzrosła do 3 punktów na korzyśc włocławian. Lider pokonał na włąsnym stadionie gości z Bydgoszczy 2:0.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1;0 po bramce w 19 minucie Bartosza Dyszego. Druga bramka padła dla Lidera na 11 minut przed końcem meczu. Na 2:0 podwyższył Adrian Klepacz. Samo spotkanie sąsiadów w tabeli nie należało do tych, gdzie jeden atakuje a drugi sie tylko broni. Na stadionie OSiR kibice mogli zobaczyć spotkanie wyrównane stojące na dobry poziomie. Od początlu sezonu wielu komentuje grę Lidera jak twardą i bardzo ofensywną. I tak też było w sobotnie przedpołudnie. Gracze byli nieustępliwi i agresywni. Piłkarze z Włocławka z meczu na  mecz grają coraz lepiej i całkiem realny jest fakt awansu do III ligi.

Tabela IV ligi po 7 kolejkach (2019/2020)