Anwil, żeby myśleć o wyjściu z grupy B koszykarskiej Ligi Mistrzów, musi wygrać mecz rewanżowy z Hopoelem Jerozolima

07 stycznia 2020 roku francuski zespół Elan Bearnais pokonał na własnym parkiecie Mistrza Polski 85:77. Włocławianie pokonali łącznie ponad 2600 km. w obie strony. Po wygranym meczu z Polskim Cukrem w Toruniu włocławianie wyjątkowo zmęczeni dotarli do Pau przy granicy z Hiszpanią. 

Elan, podobnie jak Antwerpia, ma po meczu z Anwilem tylko 3 zwycięstwa. Zwycięstwo nad Mistrzami Polski nic nie dało Francuzom. Jednak ważnym aspektem jest to, że bez gry, bez zaangażowania w grę, nie ma wynagrodzenia, nie ma premii, nie ma szansy na bardziej lukratywny kontrakt na przeszyły sezon. Dlatego nie ma oddwania meczu. Anwil przyjechał do Pau zmęczony i to było widać na parkiecie. Zespół gospodarzy nie wiele pokazał, ale po 40 minut mógł się cieszyć z 2 punktów. 

Nikt nie mówił, że w Lidze Mistrzów będzie łatwo. Nie ma słabych zespołów. O tymże fakcie niech posłuży przykład z Hiszpanii. 18 grudnia ubiegłego roku Anwil Włocławek pokonał San Pablo Burgos 100:90. W rogrywkach ligi hiszpańskiej San Pablo pokonał drużynę z Baskonii, która w Euroleague pokonała w tym sezonie wielką Barcelonę. 

Nie będzie więc łatwo również w meczu przeciwko Hapoelowi Jerozlima. Obecenie drużyna izraelska zajmuje w swojej lidze drugie miejsce za słynną Maccabią Tel Aviv. Zaś w minionym sezonie Hapoel zajął III miejsce ulegając w 1/2 f z Maccabi Rishon.

W tegorocznej edycji Ligi Mistrzów z dorobkiem 7 zwycięstw i 3 porażek. Taki sam bilans ma liderujący AEK Ateny. W 10 kolejce grupy B Haopel pokonał na wyjeździe niemiecką Vechtę 74:83. Vechta to drużyna, która do końca będzie rywalizować o 4 miejsce premiowane awansem do kolejnej fazy rozgrywek Champions League.

15 stycznia 2020 r.

  • Vechta - Antwerpia
  • Anwil - Hapoel
  • AEK - Bandirma
  • Elan -San Pablo 

Początek meczu Mistrza Polski z III drużyną ligi izraelskiej o godz. 20.00 w Eurosporcie 2

 

foto: championsleague.basketball

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu