Anwil Włocławek ciężko pracuje przed sezonem 2019/2020

Nowy Anwil stanie za "chwilę" do obrony tytułu (ów) Mistrza Polski.

Anwil Włocławek prawie gotowy do gry w nowym sezonie.

Anwil w sezonie 2018/2019

SkładIvan Almeida, Oliwier Bednarek, Aaron BroussardOlek CzyżMichał IgnerskiRafał KomendaMateusz KostrzewskiWalerij LichodiejKamil ŁączyńskiNikola MarkovićMichał MichalakVladimir MihailovićJakub Parzeński, Adam Piątek, Chase SimonJosip SobinSzymon SzewczykIgor WadowskiJarosław Zyskowski.

Oni zostali: Szymon Szewczyk (nowy kapitan), Igor Wadowski, Chase Simon.

Oni przyszli: Krzysztof Sulima, Tony Wroten, Chris Dowe, Ricky Ledo, Michał Sokołowski, Rolands Freimanis, Jakub Karolak, oraz Milan Milovanović.

Najważniejsze odejścia: Kamil Łączyński, Jarosław Zyskowski, Josip Sobin, Michał Michalak, Walerij Lichodiej, Olek Czyż, Ivan Almeida oraz Aaron Broussard.

Tak więc ośmiu odeszło i ośmiu przyszło. I mamy nowy zespół, który będzie bronił tytułu Mistrza Polski oraz walczył o awans w rozgrywkach Champions League. Cóż ta "nowość" daje klubowi i jego kibicom? Bez żadnego wątpienia świeża krew da nową jakość drużynie, która jak się wydaje jest mocniejsza od poprzedniej. 

Wydaje się - to slowo klucz. Ani papiery, ani nazwiska nie garają. Ważne jest serce, ważne jest boisko, które weryfikuje każdego gracza. Stąd też dłuższe oraz inne przygotowania Anwilu niiż w roku ubiegłym. Kilka spotkań w Lidze Mistrzów zrobiło swoje. Lecz sezon 2019/2020 to już inna bajka, inne oczekiwania najlepszej publiczności w Polsce, sponsorów i rzecz jasna samych zawodników, dla których Anwil może być świetną odskocznią do rozwoju dalszej kariery. 

Sparingi

Wstępna część przygtowań do nowego sezonu, to chwile przede wszytskim wzajemnego poznania się oraz poznania systemu szkolenia preferowanego przez trenera Milićića. To także szereg odpraw, treningów i rozmów z pierwszym trenerem Mistrzów Polski. Same mecze to oczywiście odpowiedź na pytanie (a), któż to przyszedł do Anwilu. 

A dzię już wiemy, że NOWY ANWIL to wyjątkowo wyrównany zespół. Ekipa, która jest silniejsza i inna od poprzedniej. Drużyna dobrana pod kątem wytępów nie tylko w lidze, ale również w Champions League, gdzie Mistrz Polski chce odegrać zdecydowanie ważniejszą rolę niż rok temu. 

I też przygotowania są inne niż w latach ubiegłych. 

MEZ Polska Tourmament

1. Arka Gdynia ( trzecia drużyna EBL)

2. Maccabi FOX Tel Aviv - Jafa (Mistrz Izraela)

3. Partizant  Belgrad (wicemistrz Serbii)

4. Anwil Włocławek (Mistrza Polski)

Włocławscy kibice dawno już nie widzieli we Włocławku najwięszych marek Europy. W drugim dniu turnieju włocławianom przyszło się zmierzyć z Mistrzem Izraela i ........ Anwil ograł drużynę, która regularnie gra w Euroleague (10 m-ce w sezonie 2018/2019). Ten sukces Mistrza Polski na Mistrzem Izraela to jedno z najważniejszych zwycięstw w minionych kilku latach. Nawet jeśli to był tylko mecz towarzyski.

IX Memoriału Pentassuglia

Kolejny turniej z udziałem Anwilu rozegrany został we Włoszech. W pierwszym meczu włocławianie pokonali piątą drużynę minionego sezonu w Italii Casa Brindisi. Zaś w drugim ulegli greckiemu BC Peristerii.

1. Happy Casa Brindisi (5 m-ce w lidze włoskiej) - Anwil 93:100

2. Peristeri BC (2 m-ce po sezonie zasadnicznym w lidze greckiej) - Anwil 80:69

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu