Anwil jak zaczął tak skończył. + 9 punktów po pierwszej kwarcie i + 9 punktów po czwartej kwarcie

Druga wygrana Mistrzów Polski w koszykarskiej Lidze Mistrzów.

Anwil musiał wygrać i wygrał. Wicemistrz Belgii jako jedyna drużyna ma koncie jedno zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów koszykarzy.

Trener Igor Milićić powiedził, po trzeciej porażce w Jerozolimie z Hapoelem powiedził m.in., że szanse na wyjście z grupy wciąż są. To stwierdzenie przełożyło się na kolejne spotkanie z wicemistrzem Belgii Telentem Gigants Antwerpia (w sezonie 2018/2019 drużyna belgijska zajęła III miejsce Champions League. Bamberg - Talenet Giants Antwerpia 58:72).

Początek meczu z Antwerpią Anwil zaczął z wielkim przytupem od +11 punktów. Ale z czasem gracze z Beneluksu zaczęli odrabiać straty. Dodatkowo Anwil nie umiał sobie poradzić z atakowanymi tablicami przez gości, którzy zanotowali w całym meczu aż 54 zbiórki, przy 34 Anwilu.

Pod koniec III kwarty goście wyszli na prowadzenie 55:54. Ale to był jedyny taki momnet w meczu. Anwil szybko odzyskał prowadzenie, którego nie oddał do końca. Pierwsza kwarta zakończyła się +9 punktów dla polskiego zespołu i wynikiem + 9 punktów dla Mistrzów Polski zakończyło się spotkanie. Można by więc rzec, że I kwarta ustawiła mecz. Ale to tylko taka sobie teza, która ma poparcie tylko w statystykach.

Mecz był bardzo zcięty i wcale nie musiał zakończyć się wygraną Anwilu, który wciąz się "dociera". Z całą pewnością potrzeba jest poprawić grę na tablicach oraz indywidualne zagrania zawodników. W wielu przypdkach koszykarze gospodrzy grali zbyt indywidualnie, szczególnie przy wejściach na kosz rywali.

Najlepszym zawodniek w drużynie z Antwerpii był Dave Dudziński, który zdobył 21 punktów + 22 zbiórki.

Anwil Włocławek - Telenet Giants Antwerpia 80:71 (28:17, 16:17, 17:21, 19:16)

Anwil: Simon 17, Wroten 17, Ledo 17, Freimanis 10, Szewczyk 8, Dowe 6, Jones 3, Sokołowski 2, Milovanović 0, Karolak 0, Sulima 0.

Giants: Dudzinski 21, Sanders 11, Kesteeloot 11, Fall Faye 7, Dunkor 7, Vanwijin 6, Rupnik 6, Klassen 1, Rogiers 1, Bleijenbergh 0.

Pozostałe wyniki grupy B Champions League

• AEK Ateny [ San Pablo Burgos 74 : 66
  • Vechta - Bandrima 73:81
  • Elan Bearnais - Hapoel Jerozolima 81:75

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Anwil zagra na wyjeździe z tureckim zespołem Bandrima. Mecz pokaże Europsort 2 - godzina 18.00. Zespół Bandirmy aktualnie zajmuje 5 miejsce w Supe Lidze. W minionym sezonie rywal włocławian zakończył rozgrywki na 9 miejscu.