65 lat Klubu Bokserskiego Start Włocławek. Paweł Skrzecz i Krzysztof Włodarczyk w hali OSiR

Pięściarze walczyli o Puchar Marka Wojtkowskiego, Prezydenta Włocławka.

Urodziny Włocławskiego Klubu Bokserskiego Start. 65 lat temu powołany został do życie Klub Spółdzielczy.

Pięściarze „Startu” odegrali znaczną rolę w historii polskiego boksu. W mistrzostwach kraju w różnych kategoriach wiekowych włocławscy bokserzy zdobyli łącznie 115 medali, w tym 26 złotych, 31 srebrnych i 58 brązowych. Najwięcej krążków dla Klubu w tym 1 złoty, 3 srebrne i 4 brązowe wywalczył Marcin Piątkowski.

A wszystko zaczęło się w 1954 za sprawą szkoleniowa Czesława Krysiaka, którego uważa się za założyciela powjennego klubu bokserskiego we Włocławku. Start Włocławek przez długi okres był klubem dwu a nawet trzysekcyjnym. Oprócz boksu przy ulicy Łaziennej trenowali tenisiści stołowi oraz ciężarowacy. 

Wyniki sportowe pięściarzy były w dużej mierze zasługą następujących trenerów: Czesława Krysiaka, Stefana Bretensa, Włodzimierza Sadowskiego, Jerzego Ciesielskiego, Józefa Sobieralskiego, Jędrzeja Staneckiego, Jerzego Baranieckiego, Włodzimierza Biela, Piotra Lewandowskiego, Jana Kalinowskiego, Wiesława Zawadzkiego, Henryka Kwiatkowskiego, Grzegorza Lipińskiego i Eugeniusza Charzewskiego.

We Włocławku praca z młodzieżą jest na bardzo wysokim poziomie. 

Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Włocławka - 10.11.19 r. był okazją do potwierdzenia faktu, że popularność boksu we Włocławku rośnie. Do hali OSiR przybyło około 700 osób by obejrzeć rywalizujących pięściarzy i pięściarek. 

Ów turniej był także okazją do spotkania się z wielkimi pięściarzami. Mistrzami nad mistrzami: Pawłem Skrzeczem i Krzysztofem Diablo Włodarczkiem. Ten ostatni udzielił Radiu eMKa wywiadu, do którego obejrzenia i wysłuchania serdecznie zapraszam.

 

 

 


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu