58-latek odpowie za kilka „grzeszków" jakich dokonał na drodze

2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Włocławka prowadzą postępowanie wobec 58-letniego kierującego, który spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości i prowadził pojazd bez uprawnień. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek wczoraj (17.09.2019) około godziny 16, gdzie otrzymaliśmy zgłoszenie o kolizji drogowego przy ulicy Pogodnej we Włocławku. Po dotarciu mundurowi ustalili, że 40-letnia kierująca oplem zatrzymała się przed przejściem dla pieszych i została uderzona przez innego opla w tył pojazdu. Z relacji wynikało także, że po zdarzeniu podeszła do mężczyzny, który prowadził opla i wyczuła od niego woń alkoholu. Po wymianie zdań pomiędzy uczestnikami sprawca kolizji wsiadł do swojego pojazdu i odjechał. Policjanci po ustaleniu jaki pojazd uczestniczył i kto jest jego właścicielem dotarli do miejsca zamieszkania i zatrzymali w nim do wyjaśnienia 58-letniego mieszkańca gm. Kowal. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał on prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło na jaw, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Śledczy z Włocławka prowadzą teraz postępowanie wobec 58-latka w sprawie jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień oraz spowodowania kolizji drogowej. Za tak negatywne zachowanie na drodze może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.  


Autor: Mariusz Kowalewicz
menu
menu